Jestli byste si z následujícího videa měli něco odnést, tak jen jedno – věci, které Vás dokáží naplnit, vůbec nemusí být komplikované. Otec, syn, nějaká kola, trail – to je vše co potřebujete. Nedávno vzal Matt Hunter svého syna Robbieho na malou kempovačku přes noc do okolí Kamloops, blízko jejich bydliště. Toto malé dobrodružství dokazuje, že opravdu drobné věci, jako být spolu a užívat si společné chvilky, nám přinášejí radost. Malý Robbie má všechno před sebou, ale můžete si být jistí, že jeho táta bude stát vždycky při něm.

„Jezdíme tam, protože je to od nás blízko a jsou tam mírné sjezdy pro Hotwalk“, říká Matt o cestě, kterou vybral. Uvidíme, jak se cesty, po kterých se vydali, krásně klikatí a Robbie brousí podrážkami o zem ve snaze brzdit svůj stroj. Uvidíme Matta nesoucího Robbieho na zádech, ktdyž se kopec zvedne trošku víc. Je to výlet, který se skládá z okamžiků, které známe nebo po nich toužíme z našeho dětství a je krásné, jak to to vše jednoduché.

MILUJU TO, JAK SE NADCHNE I Z TĚCH MALÝCH VĚCÍ. „KOUKNI TÁTO, TAM JE HOVÍNKO!“

Matt Hunter
„Vždycky chce jet na kolo, kempovat a rybařit,“ říká Matt, „no tak jsme jeli.“
Hotwalk, který dosta Matt od Specialized, když se Robbie narodil, již toho dost zažil. „Jezdí již od svých 13 měsíců (teď má dva roky). Sundali jsme sedlo a udělali zvláštní polstrování, aby bylo dost nízké. Začal ho strikat okolo, už když začal své první kroky.

Zeptali jsme se Matta na radu pro ty, kteří by chtěli podobný výlet zorganizovat na vlastní pěst. „Prostě jeďte,“ říká. „Vozík je velmi pohodlný způsob přepravy potřebných věcí – jídla, oblečení a výbavy. Stále máte volná záda, abyste mohli malého vozit, když už jsou kopce na něj příliš prudké.“
Kola, mírný trail, chuť k dobrodružství a trošku si zaskákat na trailu, zatímco Vás syn povzbuzuje – to je recept, který zvládne úplně každý.

NEMUSÍTE JET DALEKO, ABYSTE DĚTEM PŘIPRAVILI DOBRODRUŽSTVÍ. KEMPOVALI JSME JEN PÁR SET METRŮ OD NAŠEHO DOMU.

Matt Hunter